Sağlam yapı, güçlü hizmet

Şirketimiz, 2004 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek için kurulmuştur. Bu yıl kaba inşaat malzemeleri satışı ile işe başlamış aynı yılın sonlarında Irak'a çimento ihracatına başlamıştır.2006 yılında slobas ve tranmikser yatırımı yaparak ankara da baştaş çimentonun dökme çimento ve beton taşıma müteahhitliği işlerine başlamıştır.Müşteri memnuniyetini, ürün kalitesini ve toplam kalite yönetimini ön planda tutan şirketimiz bunları daha iyi sağlama adına yatırımlarına devam ederek, 2008 yılında önceden beri ticaretini yapmakta olduğu hazır beton sektörüne yatırım yaparak imalat a başlamıştır.

2011 yılında yine sektöründe konut inşaatlarına başlamıştır. Halen inşaat faliyetlerini hem özel sektörde hemde Resmi kurumların ihalelerine girerek sürdürmekte ayrıca transmikser, beton pompası ve loder gibi kiralama taşeronluk faaliyetlerine başlamış Bursa Beton, Baştaş Beton ve Oyak Beton gibi kurumsal firmalara taşeronluk hizmeti vermeye devam etmektedir. 2012 yılında merkez arsasını alarak buraya hem merkez santralini kurmuş hemde idari binasını oluşturmuştur.

2016 yılında Konya Meram bölgesine ikinci santralini kurarak bölgeye daha hızlı hizmet vermeye başlamıştır.Firmamız kuruluş tarihinden bu güne piyasada gerekli taleplere ve ihtiyaçlara göre yatırımlar yapmış ve portföyündeki araç sayısını artırmıştır. Bünyemizde toplam  9 adet beton pompası, 34 adet transmikser, 16 adet nakliye tır, 3 adet yükleyici loder, 2 adet sabit beton santrali merkez ve meram şubesi olarak, 1 adet mobil 100 m3 beton santral ve 4 adette kendi firmamızın çimento tedariğini karşılamak amacıyla sliboslarımız bulunmaktadır.

Konya'mıza 52 metrelik beton pompasını ilk kazandıran firmayız. Ayrıca konyanın en hızlı üretim tesisi olan santralimiz saatte 220 m3 beton üretimi ile birim zamanda yüksek performansı sağlayan ve çevreye duyarlılığı ile örnek gösterilen bir üretim tesisidir.

Yenilikçi bakış açısıyla yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile marka değerini geliştirmeye yönelik yatırımlar yapmaya devam etmekte olan Likit Beton, hazır beton sektöründe uzun ömürlü(durabilite) ve kaliteli beton üretimi bilinci konusunda öncü duruşuyla inşaat sektöründe mega projelere çözüm ortaklığı sunmaktadır. Konya bölgesinde hazır beton’da firmamız ciddi şekilde söz sahibi olmuş ve yeniliklerin öncüsü olmaya devam etmektedir. Diğer şirketimiz olan Makroyapı Ltd. Şti. ise Konya içinde nakliyecilik faaliyetinin yanı sıra resmi ihale yapım işleri ve özel sektör inşaat işlerinde görev alan yan firmamızdır.